Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

 Gento - Ród - Sippe - Family
Worsztynowicz - Orsztynowicz - Bursztynowicz

 
Strona główna
Ĉefa paĝo
Hlavní stránka
Hauptseite
Homepage
Pochodzenie nazwiska
Deveno de la nomo
Původ příjmení
Namensherkunft
Origin of the surname
Statystyka
Statistiko
Statistika
Statistik
Statistics
Generacje 1-4
Generacioj 1-4
Generace 1-4
Generationen 1-4
Generations 1-4
Linie i gałęzie
Linioj kaj branĉoj
Linie a větve
Linien und Zweige
Lines and branches
Śluby 1745-1960
Nuptoj 1745-1960
Svatby 1745-1960
Hochzeiten 1745-1960
Weddings 1745-1960
Odgałęzienia żeńskie
Inaj branĉoj
Ženské větve
Weibliche Zweige
Female branches
W książkach adresowych
En adreslibroj
V adresářích
In Adreßbücher
In directories
Ród Wurstów
Gento Wurst
Rod Wurstů
Sippe Wurst
Wurst family
 

Branĉo de Jan Bursztynowicz el Pleszew
* 1801
(kompilita de Edward Tadeusz Wojtakowski)
     


1701-1750


1745

TOMASZ Worsztyn (Orstyn) alias Worsztynowicz (muelisto, gepatroj: ? ) La unua generacio
* ĉ. 1709/1720, † 11.01.1786 Borek (77 jaroj)
∞ ĉ. 1745 to Barbara (gepatroj: )
* ĉ. 1712/1722, † 20.01.1786 Borek (74 jaroj)
infanoj:
1. Andrzej Worsztynowicz (Orsztyn) * 08.11.1746
{baptogepatroj: Samuel Szodkiewicz & Teresa Piotrowska
2. Roch Worsztynowicz (Orstyn) * 16.08.1750 Gostyń, † antaŭ 27.09.1781, ∞ 02.11.1777 Borek al Marianna Poplenowska
{baptogepatroj: Walenty Szura & Marianna Janiszewska)
3. Maciej Worsztynowicz (Orsztyn) * 20.02.1753 Gostyń
{baptogepatroj: Franciszek Rzanski & Regina Formanowicz - edzino de Jan Formanowicz, ĉarfaristo)
4. Franciszek Worsztynowicz * 01.10.1755 Stary Gostyń, † 018.03.1798 Lubiatowo, ∞ 26.01.1780 Dolsk al Regina Stęzak el Osieczna
{baptogepatroj: Paweł Maruszewski, forĝisto el Gostyń & Regina Formanowicz el Gostyń - edzino de Jan Formanowicz, ĉarfaristo)
5. Antoni Worsztynowicz * 1756, † ?, I ∞  ĉ. 1774 al Agnieszka, II ∞ 27.05.1806 Borek al Rozalia Tyc
6. Jan Worsztynowicz * 1759, † ?, ∞ 14.09.1783 Borek al Ewa Sokołowska
7. Katarzyna Worsztynowicz * ?. † ?, ∞ 24.01.1785 Borek al Jakub Rajewicz
8. Ignacy Jakub Worsztynowicz (Orsztynowicz) * 26.07.1761 Błażejewo
{baptogepatroj: Walenty Krzemieniewski & Jadwiga Kaczkowa)
9. Marianna Worsztynowicz (Orstenowicz) * 28.04.1765 Błażejewo
{baptogepatroj: Mikołaj Loykiewicz & Łucja Wierzejska)


1751-1800


~1774

ANDRZEJ Worsztynowicz (gepatroj: Tomasz Worsztynowicz kaj Barbara)
* 08.11.1746, †
{baptogepatroj: Samuel Szodkiewicz & Teresa Piotrowska
∞ ~
xx
* , †
infanoj:
Walenty Bursztynowicz (murarz = masonisto, gepatroj: ? ) La tria generacio
* ĉ. 1775 / 1777, † ?


1801 ‒ 1850


1801

WALENTY Bursztynowicz (murarz = masonisto, gepatroj: ? ) La tria generacio
* ĉ. 1775 / 1777, † ?
I ∞ 1801  → Parafia katolicka Pleszew, wpis 3 / 1801
Zofia Wysocińska (gepatroj: )
* 1778, † 29.06.1821 Pleszew
infanoj:
??? 1. Jan Bursztynowicz * 1801, † 09.08.1852 Pleszew, ∞ 18.02.1821 Pleszew al Agnieszka Jaźwiecka
2. Tomasz Bursztynowicz * 1803, † 01.03.1804 Pleszew
??? 3. Michał Bursztynowicz * 1808, I ∞ al Agnieszka Kołodziejczyk, II ∞ 14.11.1853 Korytnica al Marianna Derszczakówna
??? 4. Andrzej Bursztynowicz * 1809, † 08.11.1852 Pleszew. ∞ 27.01,1833 Pleszew al Marianna Rymarkiewicz
??? 5. Józef Bursztynowicz * 1814, † 05.08.1877 Pleszew, ∞ 02.02.1842 Pleszew al Marianna Hatlińska
??? 6. Marianna Bursztynowicz * 1818, ∞ 19.01.1842 Pleszew al Antoni Nowakowski
7. Franciszek Bursztynowicz * 16.04.1820 Pleszew, † 16.04.1820 Pleszew
8. Wincenty I Bursztynowicz * 16.04.1820 Pleszew, † 17.04.1820 Pleszew
{baptogepatroj: Adam Miecznik & Agnieszka Malczewska}
9. Antonina Bursztynowicz * 11.06.1821 Malenie, † 12.10.1822 Pleszew
II ∞ ĉ. 1822 al
Elżbieta Müller (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Wincenty Bursztynowicz * 1825, † 19.05.1900 Pleszew, ∞ 06.03.1859 Pleszew al Rozalia Kempińska
2. Wiktoria Bursztynowicz * 1828, ∞ 31.01.1847 Pleszew al Ignacy Hildebrandt

1821

JAN Bursztynowicz (murarz, gepatroj:Walenty Bursztynowicz & Zofia Wysocińska)
* 1801, † 09.08.1852 Pleszew
∞ 18.02.1821 Pleszew {atestantoj: Józef Szymankiewicz - sutor & Walenty Straburzyński - linteo}
Agnieszka Jaźwiecka (gepatroj: )
* ?, † 11.12.1861 Pleszew
infanoj:
1. Antoni Bursztynowicz * 12.06.1822 Pleszew, † 26.03.1823 Pleszew
{baptogepatroj: Dionizy Gonerowicz - pistor & Zofia Marecka}
2. Walenty Bursztynowicz * 07.02.1824 Pleszew, † 10.03.1873 Pleszew, ∞ 03.01.1856 Pleszew al Antonina Bielawska
{baptogepatroj: Wawrzyniec Malczewski & Barbara Stefanowska}
3. Marianna Bursztynowicz * 25.03.1826 Pleszew, † 02.03.1845 Pleszew
{baptogepatroj: Sebastian Kuczyński & Maria Malińska}
4. Elżbieta Bursztynowicz * 25.10.1828 Pleszew, † 07.09.1831 Pleszew
5. Katarzyna Bursztynowicz * 28.04.1831 Pleszew, ∞ 15.05.1850 Pleszew al Józef Księżniak
{baptogepatroj: Walenty Rymarkiewicz - kuśnierz & Tekla Miecznikowa}
6. Ignacy Bursztynowicz * 21.07.1834 Pleszew, † 02.04.1843 Pleszew
{baptogepatroj: Piotr Jaskulski - sutor & Franciszka Malaczewska - piekarzowa)
7. Marcjanna Bursztynowicz * 30.01.1837 Pleszew, ∞ 26.01.1859 Pleszew
{baptogepatroj: Kazimierz Woźnicki - sutor & Apolonia Płonkowa}
8. Antoni II Bursztynowicz * 16.01.1841 Pleszew, † 20.08.1875 Pleszew
{baptogepatroj: Karol Stragierowicz & Marianna Świderska|
9. Franciszka Bursztynowicz * 03.10.1843 Pleszew, ∞ 09.11.1862 Pleszew al Ignacy Ciechoński
{baptogepatroj: Mateusz Kozarek & Marianna Świderska}


1851 ‒ 1900


1856

WALENTY Bursztynowicz (murarz, gepatroj: Jan Bursztynowicz kaj Agnieszka (Franciszka) Jaźwiecka)
* 07.02.1824 Pleszew, † 10.03.1873 Pleszew,
∞ 03.01.1856 PK Pleszew, wpis 7
(atestantoj: Dionizy Weber kaj Piotr Kozłowicz)
Antonina Bielawska (gepatroj: )
* 1839
infanoj:
Marianna Bursztynowicz * 03.12.1956 Pleszew
Roman  Bursztynowicz * 24.07.1858 Pleszew
Cecylia Bursztynowicz * 23.10.1860 Pleszew
Pelagia Bursztynowicz * 26.02.1863 Pleszew
Franciszek Bursztynowicz * 06.01.1869 Pleszew, ∞  16.11.1890 USC Poznań & PK Poznań-św. Marcin → Łucja Pelagia Pawłowska

1859

MARCJANNA Bursztynowicz (gepatroj: Jan Bursztynowicz kaj Agnieszka Jaźwiecka)
* 30.01.1837 Pleszew, †
∞ 26.01.1859 Pleszew
Józef Kozłowicz ( ŝuisto = szewc)
* 17.03.1834 Pleszew, †
infanoj:
1) Weronika Kozłowicz * 21.01.1860 Pleszew, †, I ∞ 1878 Kamionacz → Antoni Ignacy Słupianek, II ∞ 1906 Rossoszyca → Tomasz Domowicz
Konstancja Kozłowicz * , ∞ 1892 Kamionacz → Antoni Kaźmierczak
2) Ignacy Kozłowicz, * 07.07.1862 Pleszew, †
3) Franciszka Kozłowicz * 24.12.1864 Pleszew, † , ∞ 1886 Kamionacz → Ignacy Kaczmarek
4) Franciszek Kozłowicz * , † ,  ∞ 1900 Rossoszyca (gmina Warta, pow. Sieradz)
Józef Kozłowicz * , † , ∞ 1889 Kamionacz (gmina Warta, pow, Sieradz) → Marianna Kowalczyk

1878

WERONIKA Kozłowicz (gepatroj: Józef Kozłowicz kaj Marcjanna Bursztynowicz)
*
21.01.1860 Pleszew,, †
I ∞ 1878 Kamionacz (gmina Warta, pow. Sieradz) → Parafia katolicka Kamionacz. wpis 2 / 1878
Antoni Ignacy Słupianek (gepatroj: Walenty Słupianek kaj Cecylia Strzelczak)
* , †
II
∞ 1906 Rossoszyca → Parafia katolicka Rossoszyca, wpis 8 / 1906
Tomasz Domowicz (gepatroj: Szymon Domowicz kaj Elżbieta Śliwczyńska)
* , †

1889

JÓZEF Kozłowicz (gepatroj: Józef Kozłowicz kaj Marcjanna Bursztynowicz)  ☼ Linio de Andrzej, branĉo de Jan •  T-A-W-J
* , † ,
∞ 1889 Kamionacz (gmina Warta, pow, Sieradz) → Parafia katolicka Kamionacz, wpis 12 / 1889
Marianna Kowalczyk (gepatroj: Aleksander Kowakczyk kaj Marianna Czyżewska)
*

1890

FRANCISZEK Bursztynowicz  (malarz, gepatroj: Walenty Bursztynowicz † kaj Antonina Bielawska)
* 6.01.1869 Pleszew,
∞  16.11.1890 USC Poznań. wpis 475 matrikulo & PK Poznań-św. Marcin, wpis 147
Łucja Pelagia Pawłowska (gepatroj: Mikołaj Pawlowski † kaj Domicela Jakimska)
* 15.12.1868 Argenau
infanoj:
Zdzisław Szymon Bursztynowicz * 26.10.1891 Poznań → USC Poznań, wpis 1823 matrikulo

1892

KONSTANCJA Kozłowicz  (gepatroj: Józef Kozłowicz kaj Marcjanna Bursztynowicz)
* ,  †
∞ 1892 Kamionacz → Parafia katolicka Kamionacz. wpis 3 / 1892
Antoni Kaźmierczak (gepatroj: Paweł Kaźmierczak kaj Marianna Nowicka)
* , †

1897

 

1900

FRANCISZEK Kozłowicz (gepatroj: Józef Kozłowicz kaj Marcjanna Bursztynowicz)
* , †
∞ 1900 Rossoszyca (gmina Warta, pow. Sieradz) → Parafia katolicka Rossoszyca, wpis 10 / 1900
Antonina Rychłowska (gepatroj: Antoni Rychłowski kaj Karolina Olczyk)
* , †


1901 ‒ 1950


19xx

x


wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
https://lernu.net/pl
http://kurso.com.br/index.php?pl
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami