Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

 Gento - Ród - Sippe - Family
Worsztynowicz - Orsztynowicz - Bursztynowicz

 
Strona główna
Ĉefa paĝo
Hlavní stránka
Hauptseite
Homepage
Pochodzenie nazwiska
Deveno de la nomo
Původ příjmení
Namensherkunft
Origin of the surname
Statystyka
Statistiko
Statistika
Statistik
Statistics
Generacje 1-4
Generacioj 1-4
Generace 1-4
Generationen 1-4
Generations 1-4
Linie i gałęzie
Linioj kaj branĉoj
Linie a větve
Linien und Zweige
Lines and branches
Śluby 1745-1960
Nuptoj 1745-1960
Svatby 1745-1960
Hochzeiten 1745-1960
Weddings 1745-1960
Odgałęzienia żeńskie
Inaj branĉoj
Ženské větve
Weibliche Zweige
Female branches
W książkach adresowych
En adreslibroj
V adresářích
In Adreßbücher
In directories
Ród Wurstów
Gento Wurst
Rod Wurstů
Sippe Wurst
Wurst family
 

Branĉo de Maciej Orsztynowicz el Staw
* 24.02.1824 Karmin

(kompilita de Edward Tadeusz Wojtakowski)
     


1701-1750


1745

TOMASZ Worsztyn (Orstyn) alias Worsztynowicz (muelisto, gepatroj: ? ) La unua generacio
* ĉ. 1709/1720, † 11.01.1786 Borek (77 jaroj)
∞ ĉ. 1745 to Barbara (gepatroj: )
* ĉ. 1712/1722, † 20.01.1786 Borek (74 jaroj)
infanoj:
1. Andrzej Worsztynowicz (Orsztyn) * 08.11.1746
{baptogepatroj: Samuel Szodkiewicz & Teresa Piotrowska
2. Roch Worsztynowicz (Orstyn) * 16.08.1750 Gostyń, † antaŭ 27.09.1781, ∞ 02.11.1777 Borek al Marianna Poplenowska
{baptogepatroj: Walenty Szura & Marianna Janiszewska)
3. Maciej Worsztynowicz (Orsztyn) * 20.02.1753 Gostyń
{baptogepatroj: Franciszek Rzanski & Regina Formanowicz - edzino de Jan Formanowicz, ĉarfaristo)
4. Franciszek Worsztynowicz * 01.10.1755 Stary Gostyń, † 018.03.1798 Lubiatowo, ∞ 26.01.1780 Dolsk al Regina Stęzak el Osieczna
{baptogepatroj: Paweł Maruszewski, forĝisto el Gostyń & Regina Formanowicz el Gostyń - edzino de Jan Formanowicz, ĉarfaristo)
5. Antoni Worsztynowicz * 1756, † ?, I ∞  ĉ. 1774 al Agnieszka, II ∞ 27.05.1806 Borek al Rozalia Tyc
6. Jan Worsztynowicz * 1759, † ?, ∞ 14.09.1783 Borek al Ewa Sokołowska
7. Katarzyna Worsztynowicz * ?. † ?, ∞ 24.01.1785 Borek al Jakub Rajewicz
8. Ignacy Jakub Worsztynowicz (Orsztynowicz) * 26.07.1761 Błażejewo
{baptogepatroj: Walenty Krzemieniewski & Jadwiga Kaczkowa)
9. Marianna Worsztynowicz (Orstenowicz) * 28.04.1765 Błażejewo
{baptogepatroj: Mikołaj Loykiewicz & Łucja Wierzejska)


1751-1800


1774

JAN Worsztynowicz (młynarz = muelisto, loĝis in Dobrzyca (1785-1796), Sośnica No 24 (1798), gepatroj: Tomasz Wurst alias Worsztynowicz & Barbara) La dua generacio
* 1759  [w 1798 miał 39 lat], † ?
∞ 14.09.1783 Borek Wielkopolski al
Ewa Sokołowska (gepatroj: )
1758  [w 1798 miała 40 lat], †
(atestantoj: Mateusz Zdzieszyński, advocato & Maciej Kapitulski)
infanoj:
1. Mateusz Worsztynowicz * 09.09.1784 Borek
    {baptogepatroj: Mateusz Zdzieszyński & Katarzyna Paprzyczyna)
2. Stefan Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 02.09.1785 Dobrzyca, † 28.11.1849 Grudzielec, ∞ al  Katarzyna Karasińska
    {baptogepatroj: Franciszek Skoraczewski & Katarzyna Wierzbicka)
3. Stanisław Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 02.12.1786 Dobrzyca, I ∞ al Elżbieta Płonkiewicz, II ∞ al  Marianna Wojtyńska I voto Kordylasińska
   {baptogepatroj: Maciej Jankowicz (woźnica miejski) & Eleonora Sokołowska)
4. Wojciech Worsztynowicz * 29.04.1788 Borek, † 28.10.1831 Raszków, ∞ Sośnica (?) al Zuzanna Kaczmarek (ev.)
    {baptogepatroj: Gaspar Zawadzki & Franciszka Tomaszowa)
5. Błażej Worsztynowicz alias Orsztynowicz * 24.01.1790 Dobrzyca, ∞ al Urszula Majcher
    {baptogepatroj: Maciej Tabaczkiewicz & Katarzyna Ćwiklińska)
6. Augustyn Worsztynowicz * 14.08.1791 Dobrzyca
    {baptogepatroj: Stanisław Łukomski (burmistrz) & Konstancja Jaszczutówna (szlachcianka)
7. Marcin Worsztynowicz * 03.11.1793 Dobrzyca
    {baptogepatroj: Franciszek Fonferski & Franciszka Sławieńkiewiczowa)
8. Józef Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 17.03.1796 Dobrzyca, † 04.06.1839 Sośnica, ∞ 04.08.1818 Holendry Boruckie al Anna Kaczmarek (ev.)
     {baptogepatroj: Maciej Sokalski & Salomea Sokalska)
9. Jakub Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 1797, † post 1832, I ∞ al Józefa Woźniak, II ∞ 16.06.1832 Droszew al Katarzyna Robaszczanka
10. Jan Worsztynowicz * 05.07.1798 Sośnica, ∞ probable
     {baptogepatroj: Kazimierz Godyński, piwowar & Rozalia Bajerowicz)


1801 ‒ 1850


1817

BŁAŻEJ Orsztynowicz (gepatroj: Jan Worsztynowicz kaj Ewa Sokołowska) La tria generacio
* 24.01.1790 Dobrzyca
∞ 1817 Karmin (gmina Dobrzyca, pow. Pleszew)  → Parafia katolicka Karmin, wpis 5 / 1817
Urszula Majcher (gepatroj: )
* 1796
infanoj:
1. Dorota Orsztynowicz * 05.02.1819 Karmin
2. Antonina Orsztynowicz * 11.06.1820 Karmin, ∞ 07.11.1841 Karmin al Tomasz Banaszak
3. Maciej Orsztynowicz * 24.02.1824 Karmin, † 24.04.1900 Staw, I ∞ 17.10.1847 Karmin al Maria Balcer, II ∞ 15.07.1860 Dobrzyca al Helena Zmyślona
4. Marcjanna Orsztynowicz * 09.01.1827 Karmin
5. Marcin Orsztynowicz * 07.12.1830 Karmin, † 02.03.1911 Stajkowo, ∞ 08.02.1858 Karmin al Michalina Białas
6. Zuzanna Orsztynowicz * 14.10.1833 Karmin, ∞ 09.10.1855 Karmin al Maciej Żeligowski
7. Adam Orsztynowicz * 05.06.1837 Karmin, † 17.11.1899 Karminek, ∞ 06.11.1864 Karminek al Karolina Mikołajczak

1847

Maciej Orsztynowicz (gepatroj: Błażej Orsztynowicz & Urszula Majchar) La kvara generacio
* 24.02.1824 Karmin, † 24.04.1900 Staw → USC Wólka, wpis 13 matrika
I ∞ 17.10.1847 Karmin al {atestantoj: Ignacy Kozieraż, St. Balcer & Piotr Balcerek}
Maria Balcer (gepatroj: Piotr Balcer & Urszula Skrzypczak)
* 1828, † 26.05.1860 Czarnuszka
infanoj:
1. Jakub Orsztynowicz * 27.04.1849 Karmin, † 07.07.1853 Czarnuszka
    {baptogepatroj: Stanisław Rybka & Agnieszka Łabudkowa}
2. Ignacy Orsztynowicz * 28.07.1850, † 15.07.1853 Czarnuszka
    {baptogepatroj: Tomasz Banaszak & Katarzyna Przybylak}
3. Jan Orsztynowicz * 19.06.1853 Czarnuszka, † ?, ∞ 1875 Broniszewice al Jadwiga Borecka
    {baptogepatroj: Wojciech ... & Antonina Tomczak}
4. Ludwik Orsztynowicz * 15.07.1856 Czarnuszka,  ∞ 1880 USC Pleszew → Marianna Andrejewska
    {baptogepatroj: Kazimierz Balcer & Julia Przybylska}
II ∞ 15.07.1860 Dobrzyca al
Helena Zmyślona (gepatroj: )
*  27.02.1840 Klonowo → PK Dobrzyca, wpis 14, † 14.12.1925 Staw (distrikto de Września)
infanoj:
1. Petronela Orsztynowicz * 27.05.1862 Czarnuszka, † Germanio, ∞ 17.11.1882 USC Września → Antoni Błaszak
{baptogepatroj: Marcin Orsztynowicz el Karmin & Franciszka Szvzepaniak el Kaczyniec}
2. Ignacy Orsztynowicz * 15.07.1866 Węgierki, ∞ 19.10.1888 USC Września →  Magdalena Wachowiak
3. Stanisław Orsztynowicz * 1869 Parczew (gmina Sieroszewice), ∞ 02.02.1892 USC Wólka → Maria Skweres
4. Anna Orsztynowicz * 20.07.1873 Szkudła (gmina Gołuchów), ∞ 26.07.1895 Wólka (gmina Strzałkowo) → Jan Walter
5. Jadwiga Orsztynowicz * 18.09.1876 Strzegowa, † 13.07.1961 Staw, ∞ 05.11.1897 USC Wólka → Jakub Kuropaczewski
{baptogepatroj: Jan Bartoś & Zofia Łusiak}
6. Tomasz Orsztynowicz * 12.12.1881 Chotów (gm. Nowe Skalmierzyc), † pereis 1916 Verdun, ∞ Kawęczyn → Anna Zagórska
{baptogepatroj: Stanisław Niklac & Marianna Jazwiec}
7. Antoni Orsztynowicz * 09.01.1886 Węgierki (gmina Września) → USC Wrzśnia, wpis 16, † 20.01.1986


1851 ‒ 1900


1872


familioj / rodziny 1851-1900

JAN Orsztynowicz * 19.06.1853 Czarnuszka, † ?, ∞ 1875 Broniszewice al Jadwiga Borecka
    {baptogepatroj: Wojciech ... & Antonina Tomczak}

1882

LUDWIK Orsztynowicz (el Chotów, gepatroj: Maciej Orsztynowicz kaj Mara Balcer
* 15.07.1856 Czarnuszka, 
∞ 30.01.1880 USC Pleszew, wpis 10
(atestantoj: Franciszk Stasik kaj Wojciech Zawada)
Marianna Andzejewska (el Polskie, gepatroj: Franciszek Andrzejewski kaj Franciszka Mikołajczak)
* 24.08.1858 Grodzisko (gmina Pleszew)

1882

PETRONELA Orsztynowicz (gepatroj: Maciej Orsztynowicz el Węierki kaj Helena Zmyślona)
* 27.05.1862 Czarnuszka, † Germanio
{baptogepatroj: Marcin Orsztynowicz el Karmin & Franciszka Szczepaniak el Kaczyniec}
∞ 17.11.1882 Gozdowo (gmina Września) → PK Gozdowo, wpis 14 / 1882 ••• USC Września, wpis L-37 / 1882
Antoni Błaszak (gepatroj: Paweł Błaszak kaj Teresa Jakubowska)
* 22.05.1861 Bierzglin (gnina Września)

1888

IGNACY Orsztynowicz (gepatroj: Maciej Orsztynowicz -rataj kaj Helena Zmyślona)
* 15.07.1866 Węgierki
∞ 19.10.1888 USC Września, wpis 47 matrikulo
(atestantoj: Maciej Orsztynowicz - rataj kaj Kaimierz Łuszczyński - szewc)
Magdalena Wachowiak (gepatroj: Jan Wachowiak - rataj kaj Marianna Owczarzak), II ∞ 1908 USC Września, wpis  → Piotr Błaszak
* 18.05.1868 Karsewo (gmina Niechanowo)
infanoj:
Jan Orsztynowicz * 1895 Michałowo, † 1895 Michałowo
Anna Orsztynowicz * 1896

1882

STANISŁAW Orsztynowicz (gepatroj: Maciej Orsztynowicz el Gonice kaj Helena Zmyślona) w akacie ślubu zapisany jako Sztynowicz
* 1869 Parczew (gmina Sieroszewice)
∞ 02,02.1892 USC Wółka, wpis 4
* Maria Skweres (gepatroj: Stanislaw Skweres kaj Maria Szambelan)
* 23.03.1870 Gutowo Wielkie (gmina Września)
infanoj:
Antoni Orsztynowicz * 28.05.1896 Kleparz (gmina Września) → USC Mielżyn, wpis 54
Michał Orsztynowicz * 23.09.1897 Kleparz, † 13.10.1897 Kleparz → USC Mielżyn, wpis 48
Ignacy Orsztynowicz * 29.12.1898 Sędziwojewo (gmina Września) → USC Wrześmia, wpis 6
Antonina Orsztynowicz * 31.12..1899 Sędziwojewo (gmina Września) → USC Wrześmia, wpis 440

1895

ANNA Orsztynowicz (gepatroj: Maciej Orsztynowicz el Góry, gmina Strzałkowo kaj Helena Zmyślona)
* 20.07.1873 Szkudła (gmina Gołuchów),
∞ 26.07.1895 USC Wólka (gmina Strzałkowo), wpis 10
(atestantoj: {Piotr Błaszak - Gorzykowo kaj Wawrzyniec Szafraniak - Góry)
Jan Welter (gepatroj: Teodor Welter † kaj Rozalia Matuszewska el Popielewo)
* 23.05.1872 Rudki (gmina Trzemeszno)
infanoj:
Katarzyna Welter * 03.11.1899 Kleparz → USC Mielżyn, wpis 121, † 05.10.1900 Kleparz - USC Mielżyn, wpis 585

1897

JADWIGA Orsztynowicz (el Staw, gepatroj: Maciej Orsztynowicz el Staw kaj Helena Zmyślona)
|* 18.09.1876 Strzegowa, † 13.07.1961 Staw,
{baptogepatroj: Jan Bartoś & Zofia Łusiak}
∞ 05.11.1897 USC Wólka, wpis 20
(atestantoj: Anton Błaszak - Staw kaj Jan Welter - Staw)
Jakub Kuropaczewski el Staw, gepatroj: Tomasz Kuropaczewski kaj Józefa Dąbek)
* 17.07.1870 Królewiec (gmina Witkowo)

18

TOMASZ Orsztynowicz (rodiče Maciej Orsztynowicz a Helena Zmyślona)
* 12.12.1881 Chotów (gmna Skalmierzyce) → USC Skalmerzyce, wpis 259 matrika, † pereis 1916 Verdun,
{kmotrovství: Stanisław Niklac & Marianna Jazwiec}
 ∞ ~ 1905 Kawęczyn
Anna Zagórska (rodiče Tomasz Zagórski a Apolonia Skweres)
* 21.11.1887 Kawęczyn (gmina Września), † 30.01.1972 St Benoit de Carmaux


1901 ‒ 1950


1908

Magdalena Orsztynowicz (vidvino post Ignacy Orsztynowicz, gepatroj: Jan Wachowiak - rataj kaj Marianna Owczarzak)
* 18.05.1868 Karsewo (gmina Niechanowo)
II ∞ 10.10.1908 USC Września, wpis 52
Piotr Błaszak (vidvo, gepatroj: Paweł Błaszak kaj Teresa Jakubowska)
* 1867



1951 ‒ 1967


19xx

 


wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
https://lernu.net/pl
http://kurso.com.br/index.php?pl
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami